Karty Plastikowe

Najnowsza Technologia

Ciekawostki

Ból wątroby – badania wątroby

Niezwykły ból, który towarzyszy bardzo często obrzękowi wątroby może prowadzić do wielu nieprzespanych nocy. Aby z nim walczyć, należy udać się do lekarza, aby ten powiedział, jakie badania na wątrobę należy wykonać. Bez tego kroku, jakiekolwiek badania nie mają sensu, bo nie będzie można ich poprawnie zinterpretować.

Badania wątroby są podzielone na dwie grupy. Jedne z nich – badania krwi są inwazyjne i mogą powiedzieć, czy bilirubina niesprężona jest na odpowiednim poziomie. Drugie z tych badań – badania nieinwazyjne – przeprowadzane są bardzo często za pomocą aparatury USG i odpowiadają na pytanie, w jakim położeniu jest nasza wątroba, czy nie ma na niej jakiś szkodliwych wypustek, które mogą zaburzyć jej działanie i tym podobne. Jeśli badanie na wątrobę przeprowadzone zostaną odpowiednio wcześnie, to można będzie z dużą dozą prawdopodobieństwa wykluczyć najpoważniejsze choroby, które mogą zagrażać nie tylko niektórym narządom wewnętrznym, ale nawet naszemu życiu. Jeśli nie wiemy jakie badania na trzustkę i wątrobę wykonać – gdy boli nas brzuch, zawsze można sprawdzić to w internecie.

Po wykonanych badaniach trzeba poddać się dobrze dobranemu leczeniu. Podjętego leczenia nie można przerwać, gdyż może to przynieść o wiele więcej szkód niż pożytku. Specjalistyczne leki, dobrane przez prowadzącego nas lekarza, są podawane w takim stężeniu, że trzeba przyjąć zawsze całą dawkę. Więcej o chorobach wątroby można się dowiedzieć ze strony.

Udostępnij

O autorze