Karty Plastikowe

Najnowsza Technologia

Artykuły

Jak działa leasing auta?

Leasing najprościej wyjaśnić można jako użytkowanie rzeczy przez leasingobiorcę za ustalonym wynagrodzeniem przez określony czas i na warunkach zawartych w umowie. Zgodnie z kodeksem cywilnym w ramach leasingu finansujący nabywa rzecz i oddaje ją do użytkowania leasingobiorcy w zamian za wynagrodzenie pieniężne wpłacane w uzgodnionych ratach. Po upływie określonego w umowie czasu ten ostatni może nabyć przedmiot umowy na ustalonych wcześniej warunkach.

Leasing to forma finansowania samochodu szczególnie chętnie wybierana przez przedsiębiorców. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dlaczego? W przeciwieństwie do kredytów samochodowych zaciąganych w banku leasingodawca nie bada drobiazgowo zdolności kredytowej swoich klientów, a formalności są w tym przypadku znacznie ograniczone.

Zawarcie umowy leasingowej w żaden sposób nie wpływa też na zdolność kredytową. Dzięki temu pieniądze potrzebne na zakup samochodu można przeznaczyć na inne potrzeby firmy, a więc np. na przygotowanie ciekawej reklamy. Leasingodawcy proponują też swoim klientom ciekawe rozwiązania, a więc wysokość raty ustalaną na podstawie przejechanych kilometrów – przykład takiej oferty można znaleźć a także zapewnienie serwisu auta albo usługę zarządzania flotą w cenie. Warto też wspomnieć, że leasing dla firm dostępny jest już od pierwszego dnia funkcjonowania działalności gospodarczej.

Udostępnij

O autorze